aMájA

... tak se jmenuje nejen můj budoucí obchůdek na Čeladné.

Věc budoucí - SOUČASNĚ PŘIPRAVOVANÁ - a rychlejší než já 🙂 🙂 🙂

Proznačená už i medvědími tlapkami – však zatím neotevřená – jak infocentrum ve Svídníku 🙂 🙂 🙂

aMája

- řemeslný obchůdek místních radostí na Čeladné

aMájA - řemeslný obchůdek
V obchůdku chci pod jednou střechou nabízet všechny tvůrčí radosti svých sousedů i sebe sama a rozvinout se postupně v centrum rozvoje lokální ekonomiky. Mám záměr být leaderkou tohoto tématu a nositelkou beskydského folkloru tady u nás. Chci poukazovat na tradici a kvalitu ruční práce, chci pobízet své sousedy k nákupu kvality a motivovat je ke vzájemnému seznámení a sdílení. Chci vytvořit prostor k tomu, aby ten, kdo chce, měl odbytiště na svou práci - a aby ten, kdo hledá "to naše" - kvalitu ze srdce Beskyd - pro ni prostě měl kam zajít.

Chci sdružit a prezentovat um sousedů z Čeladné, Kunčic, Ostravice a Pstruží. Ať už jde o dobroty domácí výroby, výrobky i výpěstky místních prvovýrobců či řemeslné výrobky z domácích dílniček ...

aMája

- centrum rozvoje lokální ekonomiky

aMájA je ve své nejširší podobě centrum rozvoje lokální ekonomiky, sousedských vztahů, lidové tvořivosti a místního folklóru tady u nás na Čeladné ... momentálně ve fázi zrodu a přechodu od myšlenky k činům.

Ve svém počátku měla mít dva ekonomické pilíře - Gril-Bar a Polévkárnu Stodola a zenový řemeslný obchůdek místních radostí aMájA. S čajovnou a prodejní galerií mých energetických obrazů nad Stodolou. Následně pak širší souvislosti centra.

Osud zatím sice kartami zamíchal trochu jinak, Stodola se ubírá jinam a negeneruje ten prostor pro aMáju jako obchůdek, tak čekám, co z toho vzejde. Někde se to ale usadí a ten záměr se mi naplní, to je jasné.

Všemu tomu chci vtisknout život v oběhu. Chceš se přidat?

Jsi výrobce z Čeladné, Kunčic, Ostravice, Pstruží a blízkého okolí? Ozvi se mi.
Dobře se tu vyznáš, případně umíš hledat a chceš mi pomoct dát dokupy databázi výrobců? Zavolej, napiš, spolupráci uvítám.
Máš šikovné ruce a chuť něco dělat? Potřebuji pro aMáju zvelebit dřevník na chaloupku. Pomůžeš? Teď momentálně řemeslná klučičí práce - upravit střechu, pobít desky. Budu moc ráda, ozvi se.
Fandíš mi a chceš můj záměr podpořit finančně? Kup si Živou vodu z Beskyd ...