aMájA

... tak se jmenuje i můj budoucí obchůdek na Čeladné - intenzivně ho pro vás připravuji.
aMájA je ve své nejširší podobě centrum rozvoje lokální ekonomiky, sousedských vztahů, lidové tvořivosti a místního folklóru tady u nás na Čeladné ... momentálně ve fázi zrodu a přechodu od myšlenky k činům.

Ve svém počátku má dva ekonomické pilíře - Gril-Bar a Polévkárnu Stodola a zenový řemeslný obchůdek místních radostí aMájA. S čajovnou a prodejní galerií mých energetických obrazů.
Stodolu představuji na samostatné stránce. Zde je prostor věnovaný aMáji coby obchůdku:


aMájA - zenový řemeslný obchůdek místních radostí na Čeladné.
V obchůdku chci pod jednou střechou nabízet všechny tvůrčí radosti svých sousedů i sebe sama a rozvinout se postupně v centrum rozvoje lokální ekonomiky. Mám záměr být leaderkou tohoto tématu a nositelkou beskydského folkloru tady u nás. Chci poukazovat na tradici a kvalitu ruční práce, chci pobízet své sousedy k nákupu kvality a motivovat je ke vzájemnému seznámení a sdílení. Chci vytvořit prostor k tomu, aby ten, kdo chce, měl odbytiště na svou práci - a aby ten, kdo hledá "to naše" - kvalitu ze srdce Beskyd - pro ni prostě měl kam zajít. Chci sdružit a prezentovat um sousedů z Čeladné, Kunčic, Ostravice a Pstruží. Ať už jde o dobroty domácí výroby, výrobky i výpěstky místních prvovýrobců či řemeslné výrobky z domácích dílniček ...

Všemu tomu chci vtisknout život v oběhu.

Dáš aMáji ten život se mnou?

Jsi výrobce z Čeladné, Kunčic, Ostravice, Pstruží a blízkého okolí? Ozvi se mi.
Fandíš mi a chceš můj záměr podpořit v jeho počátku? Kup si Živou vodu z Beskyd ...
Jméno aMájA má v tónech, barvách i verších silnou spojitost s obrazy Vejce Boha Roda a Beskydský drak
Jak se zrodila myšlenka aMáji
Jméno aMájA je původně darem od mé nádherné asistenční rotvajlerky Máji. Vzniklo z názvu alba našich společných fotek na facebooku "Já a Mája" ... Jsa vysloven zní totiž "Já aMája". Tedy "Jsem Amája". No a protože jméno mé Duše je Amarelis - tedy v základu aMája/Amarelis je totéž, pochopila jsem v nečekané ztrátě roku 2020 ten dar - a vznikla báseň "Má Duše září písmenem A", která provází obraz "Vejce Boha Roda".

Nevěděla jsem tehdy, co přesně bude po odchodu Máji následovat. Ztratit průvodce je pro autistickou bytost --- zoufalé. Tak jsem věděla, že aMája, která mi tu po ní zůstala, bude nějakou značkou - značkou něčeho velkého - a že ji musím uchovat ve svém srdci. S vírou, že ve správný okamžik to poznám - že to je to ono - a že už je čas.

Když jsme se v únoru 2021 s JaGou procházeli ve svazích Velké Stolové, kde jsme Máju darovali 23.4.2020 Zemi, začala jsem poprvé mluvit z nějaké hloubi sebe o tom, že bych chtěla založit obchůdek řemeslných radostí, který by reprezentoval Srdce lidiček z Beskyd - protože ruce jsou přeci prodlouženým nástrojem srdce. Cokoliv místní lidé tvoří rukama, v tom je cítit i vidět velká láska - a jakože láska lidí Beskyd má nádherné barvy.

Rozhodla jsem se tedy vytvořit místo, kde se každý bude moct v těch barvách - v té lásce - okoupat. Zenový řemeslný obchůdek místních radostí na Čeladné.

JaGa byl tím nápadem nadšený. Zná mě už dlouho - ví. No a tak jsme v tu chvíli přesně věděli: aMájA. Velké písmeno "A" je darem poznání a rozeznívá tóny naší Duše. Mé a Máji.

No a protože mi Nebe seslalo do života také Karla, neskutečně akčního optimistu, začala se aMájA rozechvívat na vlnách myšlenek směrem k činům. Jo. Makáme na ní - a otevření zahlásíme včas 🙂
Čeladenka - řeka pro Život
aneb Jak s Karlem házíme mince do řeky, aby se rozmnožily 🙂 🙂 🙂


To je příběh aMáji, který stojí za to. Až ho jednou sepíšu, stane se ve své kategorii bestsellerem.

Tak příště 🙂