1000
Život
1
Let ve hře
0
Pokusů
1234567
Poražených

O mně a mé tvorbě

Jsem BaRu-Aru, geomantka z Beskyd, vědomá, praktická žena se smyslem pro celek.

Provedu tě poznáním, pochopením a spravedlivým usmířením vztahu mezi tebou a místem, kde žiješ, pracuješ a tvoříš.

Jsem amazonka s krví Radegasta, býk v ascendentu lva. Hned tak něco nevzdám a svou sílu ráda stavím na odiv.

Někdy radostná, někdy smutná … peru se s emocemi a výzvami života jako každý.

Jako ty.

Jiná možná jen tím, že jako geomantka slyším, o čem MLUVÍ ZEMĚ, vidím energii, která jí protéká. A proto s holí a zvonky v ruce procházím krajinou a uvolňuji její blokády – nedbaje o to, co si při náhodném setkání se mnou v tom okamžiku můžeš myslet … a asi i myslíš 🙂 🙂

Jen málokdy mi v horách řekneš „ahoj“. Míjíš mě a říkáš „dobrý den“. Zejména, když mám v ruce tu hůl 🙂 🙂 A já to beru.

Jsem solitér s citem pro celek, systém a řád, jehož jsem součástí i spolu-tvůrkyní.

Potřebuji … a tedy také respektuji … samotu, ticho a klid.

Dnes už mě netěší sdílet slovy, těší mě sdílet bytím. Nebaví mě polopaticky psát a publikovat informace, baví mě hrát si s jinotaji. Protože … za ty roky andělské pošty … kdo měl poznat, ten poznal a ví. Kdo rozumí, ten čte v mých obrazech. A pro ostatní ráda pracuji už jen tak – rukama.

Co pro tebe mohu – a chci – udělat, je: zdiagnostikovat patogenní zóny v místě, kde žiješ, působíš a tvoříš. Provést tě pochopením souvislostí mezi tebou a tvým místem. Napomoct ti uzdravit kondici tvého místa – které je tebou a tvými předchůdci silně ovlivněno. Chceš-li.

Pracuji jak osobně v místě, tak prostě jen tím, že se na tebe a tvé místo naladím dálkově. A není to ňáký abrakadabra – jsem přeci pevnou součástí Země. Jako Žena Zemi dokonce ztělesňuji, jako geomantka ji léčím. Takže mi stačí tvůj zájem a mapa. Nohama na zemi stojím pevně.

Smysl je v mé práci veliký. Tvé místo je (bez výjimky) rezervoárem podzemní vody. Voda je krví Země a Země je živitelkou nás všech. Na tvé kondici proto závisí kvalita spodních vod, na kvalitě spodních vod kondice Země a na kondici Země zdraví a prosperita čehokoli. Chápeš, jo?

Pracovně nejsilnějším obdobím je pro mě podzim a zima. V tom období jdu zevnitř ven. V létě to mám naopak – počínaje letním slunovratem se zpravidla stahuji dovnitř … než o zimním zase vyletím. S tímhle cyklem je dobře u mě počítat, stojíš-li o dynamickou spolupráci.

Mým domovem jsou Beskydy, mým zázemím Zámeček na Čeladné. Zde žiju, působím a tvořím.

Beskydy opouštím jen výjimečně. Jsou pro mě tak rozmanité a bohaté, že je nikdy nestihnu prozkoumat natolik, aby mě přestaly fascinovat. Našla jsem tu své Vše. Tak proč se někam štrachat.

Mým klíčovým smyslem je SLUCH. Proto se ti málokdy dívám přímo do očí. Jednak jsou tam informace, které třeba ani nechci hned vědět – a pak taky – potřebuji slyšet a naslouchat. A uši jsou na boku. Když je k tobě natáčím, vnímám. Podle kmitání tvého hlasu je mi jasné leccos. Sluch je smysl, podle kterého se orientuji v prostoru a v pravdě.

Mým jazykem jsou BARVY. Jako autistka je vnímám pořád a všude. Třeba i v tónech hudby a vůní. A trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, že ostatní to tak zatím ještě nemají. Anebo už nemají. To nevím. Ale proto všechno maluji. A proto je v mých obrazech tolik informací. O tobě, o světě, o vesmíru, o životě, o všem. Koneckonců, „SVĚT“ je přeci ponašemu BARVA a „VESMÍR“ je CELÝ SVĚT. A má galerie je toho všeho kronikou. Záznamem v čase.

Každý jeden můj samojediný obraz je i proto léčivou informací pro kohokoliv, s kým je v interakci. A i proto všechny své obrazy veřejně vystavuji.

Každý obraz, který tvořím, však zároveň vzniká pro jedinečného příjemce. A vím o něm už když maluji. Energetický obraz se tedy nikdy jen tak sám o sobě v originále neprodá. Čeká na svého jedinečného příjemce. Zda přijde teď, za rok, za stopadesát let, někdy, nikdy, to je na něm. Ty informace tu pro něj prostě jsou. Plynou, vyvíjí se, pracují – a tak jako každá energie – nemizí.

Za svůj život jsem toho stihla hodně. Pro sebe, svůj rod, své přátele, Matku Zemi, pro veřejný užitek. Těch stop je hodně. A kdo chce, může v nich jít.
 
Čas i nadšení pro další leaderské věci už mi sice trochu dochází, však ohledně těch stop pořád ještě doufám, že se najde i někdo, kdo půjde jen tak pro radost vedle. A ten čas se mnou nastaví. Protože …
 
Z prostředků, které získávám svou tvůrčí činností a prací pro lidičky podobného ladění, chci vykupovat staré nefunkční průmyslové a zemědělské areály a revitalizovat je na permakulturní krajinu s vysokou schopností zadržovat a smysluplně využívat vodu. Revitalizovat je na znovu přirozeně živá místa. Na místa vzájemného prospěchu a užitku.
Také si chci jen tak pro potěchu založit svůj zenový obchůdek místních řemeslných radostí na Čeladné a v tichosti a pro radost vést své sousedy, přátele a rodinu k pochopení, přijetí a sdílení principů lokální ekonomiky.
Chci žít v malém srubu u řeky, dělat si ke snídani vaječinu na ohni a přizvat na ni každého, kdo najde odvahu přejít řeku a beze slova k našemu ohni přisednout.
 
Chci v rytmech svého srdce rozeznít jednu vzácnou kytaru a doufat, že její tóny doletí, kam mají …
Je toho opravdu ještě hodně, co chci žít. Akorát mi k tomu chybí ten on – parťák se stejnýma očima. Takže kdybyste ho potkali, řekněte mu, že v Beskydech je jedna holka Srdcem Doma.

BaRu-Aru *Amarelis
geomantka s očima i duší delfína