Baru-Aru

Trendem dnešní doby je hltat informace a honit se. Odkudkoli, kamkoli, pro cokoli, za cokoli, za čímkoli … a nejvíc za psychospirituálním vývojem. Konzultace včera, konzultace dneska, konzultace zítra – obrázek člověka moderní doby. Člověka moudrého, který se už nehoní za zvěří, ale za Duchem.

Kdo je v takovém případě honcem a kdo honěným – a jestli se hon také skončí žranicí, o tom si počti v dnešním fejetonu 🙂

Fejeton patří do pátečních příběhů z praxe geomantky. Inspirovaly mě k němu fascinující i poetické konzultace tohoto týdne. Konzultace s diagnostickou kresbou. Kéž ti nabídne humorné poznání o tom, jak praštěné je běžet maratonský běh sebepoznání – v tempu Usaina Bolta.

Fejeton provází energetický obraz tohoto (3.) týdne: “Skřítci pod Smrčkem“.

Skřítci pod Smrčkem

HON NA DUCHA

Hony odjakživa patřily ke společenské kratochvíli. Hon na kachny, na vysokou, na divou zvěř, na protestanty, za poklady, na čarodějnice, na bažanty a zajíce, na yettiho … Všemožné i nemožné úspěchy honců za čímkoli zachycují fotografie, obrazy, literární záznamy, historické dokumenty, vystavené trofeje, či vzpomínky uložené v buněčné paměti nejednoho z nás.

Protože honit se dá opravdu leccos. Takže třeba i Duch. Záleží jen na nápadu, sezóně, módním trendu, možnostech doby, potřebách zainteresovaných, důvtipu, mentální zdatnosti, fyzické kondici účastníků – a samozřejmě – na předpokládaném výnosu.

Uspořádat společensky kratochvilný hon – k tomu stačí pár nadšenců, velkorysí mecenáši, dostupné prostředky, honci a honění, štváči a štvaní, nadšené publikum i hladoví konzumenti úlovku.

Protože … kde je společenský zájem a hlad, tam proniká konzum. A konzumovat se dá také leccos. Takže třeba i vlastní Duch.

Úspěšný hon je zpravidla kratochvilně zakončen hromadnou žranicí uhnaných. A tak mě napadla otázka, jak je to vlastně s úspěchem honu za Duchem. Jestli – dohoněn – taky bude ve výsledku úspěšně sežrán.

No, nemůžu si pomoct, ale prostou dedukcí mi vyšlo, že tomu nemůže být jinak. Bude sežrán.

Protože:
Uhnaný se – honem – stává kořistí – a je kratochvilně zkonzumován.
Honec se – honem – stává uhnaným – a je tedy nutně také kratochvilně zkonzumován.

Kam se ale poděje sežraný Duch a zda je honec ve výsledku duchovně povznesen, je otázkou v odpovědi pro bystré hlavičky 😉

Takže: mějte hezký den, konzumujte s mírou a ulovené “Duchy” zase pouštějte. Nebude to sice zrovna moc duchovní, ale oduševnělé rozhodně.

S láskou a vzkazem: všeho s mírou
Vaše BaRu-Aru